Енергозберігаючі склопакети з k-склом
Суть даних склопакетів в тому, що на звичайне флоат-скло напилюється найтонший шар оксидів металів, в основному — срібла. Від неї відображаються хвилі електромагнітного випромінювання.
На практиці це відбивається в збільшенні тепловідбивної здібності спрямованої в бік з більшою температурою. Це сприяє відсутності спеки влітку, в захищеному такими вікнами приміщенні та зменшення теплових втрат взимку. Товщина напилення 0,4-0,6 мкм нітрохи не знижує прозорості вікна, але значною мірою посилює його механічно. К-скло відрізняються порівняльною простотою технології і не надто додає до вартості всієї конструкції. Якщо є вибір між k і i-склом, то однозначно потрібно зупинитися на До-варіанті. Крім меншої вартості, на протязі всього терміну експлуатації такі склопакети не принесуть ніяких сюрпризів.

Склопакети з i-склом
Технологія виготовлення скла для таких пакетів набагато складніша. Напилення проводиться у вакуумі і передбачає своєрідне «сэндвічне» напилення, чергуюче оксидні і металеві шари (оксид-метал-оксид). При цьому товщина шару металу (найчастіше срібла) становить не більше 10-15 нм (10-9м).
Навіть такий найтонший шар металу знижує теплопровідність пакету на 90%, не змінюючи світлопропускання. Але напилення досить вразливе для зовнішніх впливів, тому проводиться виключно на внутрішні поверхні скла. При порівняльній вартості i-варіанти дозволяють заощадити на 20% більше енергії, що йде на опалення. Крім того, вони ще й на 20 – 40% легші, що дає можливість встановити однокамерні, i-пакети будь-якого розміру в стінах з не дуже високою несучою здатністю і в конструкціях великої площі — вітринах, фасадах, панорамах.

Склопакети підвищеної міцності

Головною вимогою до склопакетів, які встановлюються у вікна на нижніх поверхах або у виробничих приміщеннях, є міцність. Звичайно, захистити від злому скло практично неможливо, а от від випадкових ударів та вітрового навантаження оберегти вікно нескладно. Для цих цілей в склопакетах використовують: триплекс, загартоване або армоване скло. Вони володіють достатньо високою міцністю, прозорістю і прийнятною ціною.
1. Триплекс — багатошарова конструкція з флоат-скла та полімерної плівки, склеєних прозорим клеєм. При пошкодженні лист не розсипається на осколки, в шматочки скла залишаються приклеєними до плівки і не становлять небезпеки для оточуючих.
2. Гартоване скло піддається нагріванню до певної температури (вище Т плавлення) і різкого охолодження на повітрі або технічних оліях. В результаті значно збільшується його міцність і змінюються фізичні властивості — міцність зростає в 3 – 5 разів, а опір на вигин не менше ніж у 2 рази. При руйнуванні утворюються дрібні шматочки параллелепипедальной форми, здатні травмувати людину.
3. Армування проводиться наклеюванням на скло полімерної сітки або монтажем її всередину скла в процесі виробництва. Іноді використовується не полімер, а сталева сітчаста конструкція. Таке скло відрізняється досить оригінальним виглядом і дещо зниженою прозорістю, але міцність його не поступається металу.

Написати відгук

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *